מתכננים לטוס בקרוב להודו לטובת נסיעת עסקים? ובכן, בסקירה הבאה נציג לכם את כל הפרמטרים החשובים ביותר אשר יבטיחו כי תוכלו לנהל את הנסיעה שלכם באופן הטוב ביותר.

נסיעת עסקים להודו: מהם הפרמטרים החשובים ביותר רגע לפני הטיסה?

אלפי אנשי עסקים מגיעים מדי שנה להודו. למעשה, בעשור האחרון נרשם זינוק במספר הנוסעים שהגיעו להודו לטובת פגישות עם בעלי עסקים מהודו כמו גם חברות בינלאומיות אשר מקיימות קשרים הדוקים עם ישראל. הפוטנציאל בהודו הוא עצום ולכן ניתן בהחלט להבין במגמה מבורכת של פגישות בין אנשי עסקים ישראלים לבין אנשי עסקים הודים שמצליחים לחתום על עסקאות בשווי של מיליוני דולרים. בין אם אתם מתכננים להגיע להודו לתקופה קצרה ובין אם מדובר בתקופה ארוכה, חשוב להבין כי להגעה להודו יש הליכים בירוקרטיים נדרשים. כך לדוגמה, צריך להוציא ויזת עסקים להודו בכדי להיכנס למדינה – כאשר היום ניתן להוציא את הוויזה דרך האינטרנט באופן קל, פשוט ומהיר. מדובר באופציה נהדרת שגם חוסכת לכם זמן וגם מאפשרת לכם כאנשי עסקים לנהל את הנסיעה באופן הטוב ביותר, כחלק מהיערכות אותה נדרש לבצע עוד בארץ. מאחר ומדובר בוויזה אלקטרונית, תוכלו לקבל אותה בתוך ימים ספורים ישירות לתיבת המייל שלכם אולם מומלץ להדפיס אותה בכדי להציג אותה לרשויות לפני הטיסה ועם כניסתם לשדה התעופה בהודו. מדובר בהליך אותו נדרש לבצע לפחות כשבועיים לפני המועד, ולוודא במקביל כי יש ברשותכם גם דרכון בתוקף כמו גם ביטוח נסיעות אותו ניתן לרכוש בצורה דומה אונליין. מאחר ואתם לוקחים איתכם ציוד יקר, בדקו היטב כי הפוליסה שלכם מכסה גם נושא של אובדן כבודה.

היערכות לנסיעה

מומלץ לבחון את מזג האוויר בארצות ובמחוזות בהודו בעברית עוד כאן בישראל, כך שתוכלו לארוז בצורה נכונה. ישנם אזורים חמים מאוד כמו גואה, ולכן אריזה נכונה יכולה בהחלט לחסוך לכם גם משקל אבל גם להגיע לאזורים השונים בהודו כאשר אתם מוכנים מבחינת הלבוש. בנוסף, עדיף להביא איתכם תרופות מרשם מהארץ מאחר ואין כמעט מרפאות זמינות מהן ניתן לרכוש תרופות.

נסיעת עסקים להודו: איך לנהל את הנסיעה שלכם על הצד הטוב ביותר

ניצול נקודות לטובת נסיעה במחלקת עסקים

בשנים האחרונות נפתחו קווים ישירים מישראל להודו. מדובר בטיסות קצרות – מישראל לגואה בפחות משש שעות (ולאחרונה פורסם כי קיימים מגעים לטיסה מעל שמי סעודיה לצורך קיצור זמן הטיסה), ולכן רצוי לבחון האם יש לכם נקודות של נוסע מתמיד כחלק מהיתוכם אנשי עסקים לטובת איתור מקומות במחלקת העסקים. מחלקות העסקים של חברות בינלאומיות כמו אייר אינדיה מציעות לכם כאנשי עסקים טרקלין עסקים בו תוכלו להתכונן לקראת הנסיעות כמו גם מחלקת עסקים מרשימה ומפנקת במיוחד. שימו לב כי לפני החגים הטיסות להודו עמוסות במטיילים, ועל כן רצוי לבצע השוואת מחירים בין החברות השונות כמו גם לבחון האם אתם נדרשים לקחת טיסת פנים. לעיתים ישנם עיכובים בטיסות הפנים ולכן עדיף לקבוע את הפגישות שלכם לא באותו היום אלא ביום למחרת, כך שתוכלו לנוח כמו גם להימנע מחוסר נעימות בעקבות עיכוב בטיסות.

סגירת מלונות מראש

מאחר ואינכם מגיעים לטיול ספונטני ולכן זמנכם קצוב, מומלץ לסגור את החדר שלכם במלון עוד בארץ כמו גם להשתמש במנועי החיפוש לטובת איתור של מלונות ברמה של חמישה כוכבים אשר מתאימים לאנשי עסקים. מלונות אלו מציעים לא רק אינטרנט חופשי אלא גם חדרי ישיבות בהן ניתן לקיים פגישות ובכך לנצל את הזמן באופן מקסימלי, בייחוד אם אתם מתכננים לבצע את הפגישות בערים מרכזיות כמו דלהי או מומבאיי. לא פעם בעקבות הפקקים נגרמים עומסי תנועה כבדין שעלולים להוביל לביטול או דחיית הפגישות.

לסיכום, נסיעת עסקים להודו היא בהחלט מרגשת אך גם טומנת בחובה לא מעט הליכים. רצוי לבצע את כולם עוד בישראל ולא לדחות לדקה ה 90, כך שתוכלו לנצל את הזמן שלכם בתת היבשת בצורה מקסימלית ועם דגש על יצירת קשרים והצלחה עסקית לטווח הרחוק.