רכישת פריטים באינטרנט מהווה דרך מצוינת לחסוך זמן ולקבל את החבילה עד לבית, אולם לא פעם התהליך מסתבך בעקבות אובדן משלוח או עיכוב. כיצד בכל זאת תוכלו לוודא שהחבילה תגיע במהירות? להלן דגשים חשובים שכל חובב שופינג אונליין חייב להכיר.

רכישות באינטרנט: עיכובים משמעותיים בזמן המשלוח כתוצאה מעומסים

זה לא סוד שתחום הצרכנות עבר שינויים מרחיקי לכת בעקבות הקמה ופיתוח של אתרי סחר בינלאומיים אשר מציעים מגוון רחב של מוצרים, בעלות כספית נוחה ולעיתים זולה בעשרות אחוזים מאשר כאן בישראל. עדות לכך ניתן למצוא בזינוק במספר הרכישות של חבילות שהגיעו מעבר לים, בעיקר דרך סין וארה"ב. אולם, בעקבות העומס הגדול של ההזמנות החלו ישראלים רבים להתלונן על כך שהחבילה מתעכבת – ולעיתים אפילו נעלמת. על מנת שתוכלו למנוע את עוגמת הנפש, הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא לבחון האם כתבתם כשורה את הכתובת ואת המיקוד שלכם. לא פעם בעקבות מיקוד שגוי, החבילה לא מגיעה ליעד הנכון ובהתאם לכך מתעכבת. על כן, מומלץ לבצע איתור מיקוד אונליין בקלות, ובהתאם לכך להבטיח כי הכתובת כמו גם המיקוד אכן נכון.

קונים מחול באינטרנט כך תוודאו שהחבילה תגיע אליכם במהירות.

איתור חבילה דרך האתר הרשמי של חברת השילוח

כל אתר סחר בינלאומי עובד עם חברות שילוח ישראליות, ולכן במעמד הרכישה בדקו מי החברה שמבצעת את השילוח ובהתאם לכך היכנסו לאתר, והקלידו את מספר ההזמנה שמצורפת לחשבונית שלכם. באמצעות כך תוכלו לעקוב אחר החבילה החל מהרגע שבו ביצעתם את ההזמנה ועד אשר היא נוחתת בארץ. אם אתם רוכשים לדוגמה מאתר סחר בינלאומי גדול כמו שיין או אלי אקספרס, ואם לא יודעים מי חברת השילוח שעובדת עם האתר, תוכלו לדעת מי החברה ששולחת דרך קבוצות פייסבוק שהוקמו בדיוק למטרה הזו. דרך אנשים שהזמינו מהאתר ניתן לקבל מידע כולל מספרי טלפון של אנשי קשר שעובדים בחברה, ובהתאם לכך ליצור לעצמכם מעטפת נכונה שבמסגרתה אתם נמצאים במעקב מתמיד אחר החבילה שלכם. חברות השילוח כאן בישראל מאפשרות לעקוב אחר המשלוח החל מרגע הגעתו לישראל, ולכן מומלץ לבדוק גם בהודעות שלכם במכשיר הסלולר לגבי הגעתה של החבילה.

שיטות שילוח מהירות

על מנת שתוכלו לקבל את החבילה בהקדם האפשרי, מומלץ להוסיף כסף ולבחור באופציה של משלוח אקספרס, ובייחוד בתקופת הקורונה. לרוב, מדובר בעלות של עשרות שקלים בודדים ולעיתים ניתן לקבל אותה גם בחינם, במידה וביצעתם רכישה של מוצרים מעל סכום מסוים. לסיכום, באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם תוכלו לאתר את החבילה שלכם כמו גם לקבל אותה במהירות, כל עוד אתם מקפידים לוודא כי המיקוד והכתובת נכונים (כולל פירוט לגבי הבניין – אם יש כניסות נוספות חשוב לציין זאת) וכי יש בידכם את מספר מעקב החבילה, לצורך איתור.