מכשיר אידוי קנאביס

בשנים האחרונות אנו עדים לשתי מגמות שתופסות תאוצה במקביל שדי עומדות בסתירה אחת לשנייה. הראשונה היא הפופולריות של צמח הקנאביס שהולכת וגוברת ככל שחולף הזמן, והשנייה היא המודעות לנזקי העישון שגוברת גם היא ומביאה יותר ויותר אנשים לוותר על פעולת העישון שמכניסה רעלים שונים לגוף ופוגעת באופן משמעותי בריאות. לאור המצב הזה, צרכני קנאביס רבים מחפשים דרך להמשיך ולהנות מהיתרונות הרבים של צריכת הצמח, אבל לעשות זאת עם מינימום פגיעה בגוף ללא שאיפה של עשן לריאות. איך עושים את זה? בגלל שקשה מאד להשיג זמן קנאביס ושלאף אחד אין ממש זמן לאפות מאכלים קנאביס בכל הזדמנות, האפשרות של אידוי קנאביס היא ככל הנראה הנוחה והיעילה ביותר היום. איך זה בדיוק עובד, כיצד מתחזקים מכשירי אידוי והאם זה באמת בריא? בואו ננסה להבין יחד.

איך פועלים מכשירי האידוי?

ובכן, מכשיר אידוי קנאביס עובד על טכנולוגיה שהיא אמנם פשוטה ולא חדשנית ממש, אבל הניצול שלה לטובת צריכת הקנאביס הוא בלי ספק גאוני למדי. ישנם סוגים שונים של מכשירי אידוי שעובדים בדרכים מעט שונות, אבל העיקרון הוא פחות או יותר זהה. מכניסים את תפרחות הקנאביס אל תא מיוחד במכשיר האידוי ועל ידי חימום שלהן (כאן למעשה בא לידי ביטוי השוני בין מכשירי האידוי השונים), משתחררים אדים רוויים ב-THC ו-CBT, החומרים הפעילים בקנאביס שאותם שואפים ישר לראות. על הפעולה הזאת חוזרים מספר פעמים, עד שהקנאביס מתבייש לחלוטין ואז יש להוציא אותו ולשים תפרחת חדשה להמשך שימוש.

פיצ'רים מיוחדים

עם התפתחות הטכנולוגיה, גם מכשירי האידוי הפכו לגאדג'טים של ממש והיום ניתן לרכוש דגמים של מכשירים נטענים, כאלו המאפשרים בחירה מדויקת של הטמפרטורה למיצוי יעיל יותר של הרכיבים הפעילים ואפילו מכשירים עם חיבור ל-bluetooth שניתן לשלוט בהגדרות שלהם דרך הטלפון הנייד. העובדה הזאת הופכת את השימוש בהם לנוח ביותר.

האם זה מצריך תחזוקה מיוחדת

אי אפשר לומר שהתחזוקה של מכשירי האידוי היא מורכבת או מעיקה, אבל כן חשוב לדעת שיש מידה של תחזוקה שצריך לדאוג לה, במיוחד כאשר השימוש במכשיר האידוי הוא מכשיר תכוף. ראשית, יש להוציא החוצה כל הזמן את התפרחות המיובשות וזוהי פעולה שגרתית שעושים בכל שימוש במכשיר אידוי. לצד זאת, מומלץ בהחלט לנקות את המכשיר בכל זמן מה, שכן האדים המצטברים והשמן שמופק בתהליך, יכולים בהחלט להגיע לרמה גבוהה שתפגע בשימוש ויכולה אפילו לקלקל את המכשיר. הניקיון של מכשיר אידוי משתנה בהתאם לדגם שלו ומרבית מכשירי האידוי מגיעים עם ערכת ניקוי מיוחדת שמגיעה עם הרכישה שלהם. שימו לב שמדובר במשהו שחשוב מאד להקפיד עליו כשמשתמשים במכשיר אידוי.

האם זה באמת פחות מזיק?

אם שמעתם ממקורות שונים שאידוי מזיק ממש כמו עישון או אפילו יותר, זה כנראה מידע שהגיע ישירות מחברות הטבק. נכון, יש מקרים בודדים בעולם בהם דווח על נזק גופני שנגרם למי שהשתמש במכשיר אידוי, אבל זה נתון זניח ביותר. כולנו שואפים אדים על בסיס יומיומי, כשאנחנו מצוננים ורוצים לשחרר את הנשימה ואפילו סתם כשאנחנו נמצאים במקלחת. שאיפת עשן לריאות שהוא תוצר של שריפה של חומרים רעילים, היא מסוכנת פי עשרות מונים משאיפה של אדים וזאת עובדה שיאשר כל מומחה בריאות בעולם היום כמעט.

בשורה התחתונה – צרכני קנאביס ששואפים לחיים בריאים יותר ורוצים להפרד מהרגלי העישון שלהם, בהחלט יוכלו לעשות זאת עם מכשיר אידוי איכותי ואנו ממליצים בהחלט לנסות את זה.