בחירת חברת משלוחים

חברות המשלוחים זכו בשנה האחרונה לקיטונות של ביקורות מצד צרכנים שהתאכזבו לקבל שירות איטי ולא מקצועי. על רקע הזינוק במספר הרכישות אונליין, חברת המשלוחים מהווה גורם משמעותי בשרשרת האספקה של העסק. כיצד תוכלו להיות בטוחים בבחירה? להלן טיפים שיסייעו לכם בתהליך.

בחירת חברת משלוחים: כך תעשו את הבחירה הטובה ביותר בעבור העסק שלכם

זה לא סוד שבשנים האחרונות הרגלי הצרכן השתנו, אולם שינויים דרמטיים וחסרי תקדים התרחשו דווקא בשנה החולפת, על רקע נגיף הקורונה וסגירת המסחר. בשנה האחרונה נרשם זינוק של עשרות אחוזים בהזמנות של מוצרים דרך חנויות אינטרנטיות, ועדות לכך ניתן למצוא בעומסים הכבדים אשר גורמים ללא מעט חברות להיכנס לתוך בעיה תדמיתית קשה, בעקבות עיכוב במשלוח. חברות ענק כמו זארה זכו לביקורת רבה בעקבות עיכוב במשולחים וחברות רבות הודיעו לצרכנים כי זמן האספקה יתארך, בעקבות עומס הזמנות. בהתאם לכך, הביקוש לשירות מצד חברת משלוחים מקצועית אשר תדע לספק שירות משלוחים בפריסה ארצית במהירות ותוך שימת דגש על מתן מענה מדויק לצרכים של בית העסק, בין אם מדובר בעסק קטן ובוודאי כאשר מדובר בעסקים גדולים שנדרשים לספק סחורות בהיקפים גדולים.

בשל כך, אם אתה מתכנן לשדרג את מערך המשלוחים או עתיד להקים עסק אינטרנטי, רצוי קודם כל לבצע סקר שוק מקיף בכדי לאתר את החברות המובילות בענף, דרך אתרי מדרג המתמחים בתחום.  למידע באתר מיי דיליברי יש ערך רב בעבורכם, וזאת בשל העובדה כי דרך האתר תוכלו לאתר חברות משלוחים ואפילו לקבלת הצעת מחיר בעבור משלוח אקספרס – בדקות ספורות וללא צורך בעיכובים מיותרים.

מדובר בדרך מצוינת לבצע משלוחי אקספרס, אולם בכדי להוביל בסופו של דבר ליצירה של הסכם ארוך טווח ישנם מספר פרמטרים בהם צריך להתמקד, מתוך מטרה לבחור בחברה שתדע להעניק שירות מקצועי, יסודי ואחראי לצורך צמיחת העסק. מהם הפרמטרים? להלן הפרטים:

מהירות

המהירות היא גורם מכריע בכל הקשור לבחירה של חברת משלוחים. בדקו היטב את תנאי השירות של החברה מבחינת התחייבות לזמני משלוח. לרוב, חברות המשלוחים מציעות לעסקים משלוח בתוך 3-5 ימי עסקים כמו גם אפשרות למשלוח אקספרס, כלומר משלוח המתבצע באותו יום אל בית הלקוח. בדקו כי חברת המשלוחים נמצאת בקרבה גיאוגרפית קרובה ככל האפשר, מתוך מטרה לבצע את תהליך השילוח באופן מהיר ותוך שימת דגש על מתן מענה מהיר ככל האפשר. אם אתם מנהלים חנות מקוונת למשל, המהירות היא קריטית ומהווה שיקול משמעותי בעבור הלקוחות.

ניסיון

ככל שחברת המשלוחים בעלת ניסיון עשיר יותר, כך תוכלו להיות בטוחים כי אתם תקבלו מענה מדויק לצרכים העסקיים שלכם. חברות מנוסות יודעות להתנהל גם בתנאים לא פשוטים כמו עומס על מוקד ההזמנות, כמו גם יודעות לתעדף חבילות בהתאם לזמן האספקה שהובטח ללקוח. על כן, בעת פגישת היכרות בדקו היטב את הרזומה של החברה, ואל תחששו גם לבקש המלצות של לקוחות החברה.

המלצות

בהמשך לסעיף הקודם, המלצות בעבור חברות משלוחים מהוות אינדיקציה מצוינת לצורך בחירה מושכלת. כדאי לקבל המלצות מלקוחות עבר והווה של החברה, וגם ברחבי הרשת ניתן לאתר בקלות ביקורות מצד בעלי עסקים לגבי השירות אותו הם מקבלים דרך חברת השילוח, לחיוב וגם לשלילה (למרות שגם את הביקורות יש לקחת בעירבון מוגבל ולא להסתמך עליהן ב-100%). עם זאת, אין טוב ממראה עיניים ועל כן תיאום פגישה עם נציגי החברה היא בגדר חובה לאחר שלב קבלת המלצות ובחינת המוניטין של החברה.

התמחות

סוג ההתמחות של חברת השליחויות הוא קריטי לצורך יצירת חוזה התקשרות ארוך טווח, מתוך מטרה כי החברה תוכל לספק את המענה הטוב ביותר בהתאם לסוג השליחות. כך לדוגמה, אם אתם משרדי עורכי דין וצריכים להעביר מסמכים ללקוח, בדקו כי החברה מתמחה במתן משלוח מהסוג הזה כולל אישור מצד הלקוח לקבלת המסמכים, כחלק ממסירה של מסמכים משפטיים.

 

לסיכום, בחירה של חברת משלוחים מהווה חלק משמעותי מהצלחה עסקית. סקר שוק, קבלת המלצות כמו גם בחינת הפרמטרים אותם ציינו יסייעו לכם להגיע להחלטה הטובה ביותר בעבורכם, תוך שימת דגש על מתן הצעת מחיר שתואמת את מסגרת התקציב שלכם, כך שתוכלו לנהל את העסק בצורה הטובה ביותר דרך שירות משלוחים אמין ומקצועי שמלווה אתכם לכל אורך הדרך, בהתאם לסטנדרט שירות מקצועי לעילא ולעילא.