השתלת שיער

משחר הימים תופעת ההתקרחות הגברית הטיפוסית היא תופעה שמטרידה לא מעט גברים ברחבי העולם וגם אצלנו כאן בארץ. חברות התרופות, הקוסמטיקה ואפילו מדעניים בעלי שם עולמי, עומלים ושוקדים כל העת במציאת פתרונות יעילים שיעזרו לעצור את הנשירה ואפילו יאפשרו צמיחה מחודשת של שיער, ונראה שככל שחולף הזמן אנו נחשפים לעוד ועוד פתרונות יצירתיים שאכן מסוגלים לפתור את הבעיה. אם מדובר במשהו שמטריד אתכם באופן אישי או מפריע לאנשים הקרובים שלכם שמחפשים פתרונות השכם וערב למצב, אנו רוצים להציג בפניכם סקירה מהירה של כל הטכנולוגיות החדשניות ביותר הקיימות היום בתחום השתלת השיער. מקווים שתמצאו את הפתרון שמתאים לכם במהרה ותחזירו לעצמכם או ליקרים שלכם את הביטחון העצמי.

השתלת שיער FUT

השיטה הזאת נעשית למעשה באמצעות הרדמה מקומית של אזור הראש, הן של החלק התורם הבו והן של החלק המושתל. בשיטת FUT, נלקח פס שיער המכיל מספר גבוה של זקיקי שיער מהאזורים בראש שלא נפגעים מההתקרחות הגברית הטיפוסית הגנטית. לאחר השלב הזה של הקצירה, הזקיקים מופרדים אחד ומושתלים בראשו של המטופל. לאחר תהליך ההחלמה וכעבור מספר חודשים לאחר מכן, הזקיקים שהושתלו ימשיכו לצמוח בצורה בריאה ממש כפי שצמחו באזור המושתל. ניתן ללמוד יותר על שיטת FUT ולקבל פירוט על ניתוח השתלת שיער באתר Balding וכן לקבל מידע על השיטה השנייה שנקראת FUE, עליה נדבר בקצרה ממש עכשיו.

השתלת שיער FUE

בעברית נקראת שיטה זו "חילוץ זקיק יחיד", ובניגוד לשיטת FUT, בה נקצרים זקיקי השיער במסה, כאן למעשה נעשה חילוץ איטי של כל זקיק בנפרד. היתרון כאן שאין צורך בשימוש בסכין המנתחים, שבה חייבים להשתמש בשיטת FUT והתהליך למעשה מתבצע באמצעות מחט דקיקה שמחלצת כל זקיק בנפרד. בשיטה הזו לא תישאר צלקת בחלקו האחורי של הראש, ובגלל שמדובר בטכניקה מורכבת יותר, לרוב המחיר של הטיפולים הללו הוא גם גבוה יותר. כמו כן, הטיפול הוא בדרך כלל ארוך יותר שכן מדובר בתהליך סיזיפי שלוקח לא מעט זמן. יחד עם זאת מדובר בטכניקה חדשנית למדי שהולכת וצוברת תאוצה בעולם. כעת, בואו נדבר על עזרים שיכולים לעזור להשתלות השיער.

מסרק לייזר

כל מי שמתכנן לעבור הליך של השתלת שיער בעתיד, צריך לדעת שאמנם מדובר בשיטה מצוינת להתגבר על הנשירה וההתקרחות, אבל זה לא אומר שאחרי הניתוח אפשר פשוט לנוח על זרי הדפנה. מי שרוצה למקסם את התוצאות ולהגיע לאיכות גבוהה, חייב לתחזק את השיער ולעזור לו בעצם לצמוח באופן בריא. זה אומר בין היתר שימוש בתכשירים מיוחדים שמסייעים בכך, אבל אפשר גם להשתמש באביזרים ייחודיים שיכולים גם הם לסייע. אחד האביזרים הללו הוא מסרק הלייזר, מעין מסרק עם נקודות לייזר רבות שיש להעביר בשיער מדי יום. הלייזר למעשה מזרים את הדם לקרקפת ובכך מעודד את הצמיחה של השיער וזה בהחלט משהו שיכול לעזור לשיער לצמוח לאחר השתלה. לפני השימוש מומלץ להתייעץ עם הרופא שביצע את ההשתלה וכן עם רופא המשפחה ורופא עור.

דרמה רולר

הדרמה רולר עושה עבודה דומה לזו של מסרק הלייזר, רק ללא היכולת האלקטרונית שלו. מדובר במעין רולר שיוצר מעין פציעות קטנות בקרקפת ובכך מגביר באופן משמעותי את זרימת הדם אליה, מה שמעודד את הצמיחה של השיער. גם במקרה הזה, אם אתם מעוניינים להשתמש בדרמה רולר לאחר השתלת שיער על מנת למקסם את התוצאות, יש לקבל ייעוץ רפואי מקדים.

בהצלחה!