חברות הייטק מסתייעות במהלך פעילותן במגוון רחב של מומחים, למטרות שונות. לעתים, מדובר על מומחים בנישות מיוחדות מאוד וכך הדבר, לגבי שירותי נוטריון. לאילו מטרות הם רלוונטיים עבור חברות אלה?

אימות מסמכים

חברות הייטק עשויות לעבוד מול גורמים רבים ומגוונים, כולל שותפים, לקוחות וגורמי ממשל. על רקע זה, עולה לעתים הצורך להעביר מסמכים רשמיים ולהוכיח שהם אותנטיים. דוגמה בולטת לכך, הוא אישור שהעתק מסמך אכן נאמן למקור. נאמר שאתם חברת הייטק מקומית אשר מרכזה בעיר ירושלים ואתם עובדים הרבה מול ארה"ב. כפי הנראה, תזדקקו מדי פעם לאימות מסמכים בעלי חשיבות מיוחדת, דוגמת מסמכים שמתבקשים להציג סביב הסכמים עסקיים שונים. לאור זאת, סביר שתחפשו נוטריון בירושלים – עו"ד ונוטריון יהודה אלרם מציע שירותים כאלה לחברות הייטק. בעזרת שירות זה, תוכלו לעבוד מול חברות וגופי ממשל בארה"ב באנגלית, עם פתרון מהיר לאישורי מסמכים וכדומה.

למה חברות הייטק צריכות לשכור את שירותיו של נוטריון

תרגום נוטריוני

ישנן שפות בינלאומיות מסוימות בעולם העסקים, בהתאם לאזור הגיאוגרפי בו נמצאים. בדרום מזרח אסיה זו יכולה להיות השפה הסינית וברחבי העולם כולו, זו בוודאי השפה האנגלית. בכל מקרה, הסיכוי שגורמים בחו"ל ינהלו מולכם אינטראקציה עסקית בעברית, נמוך ביותר. חברות הייטק ישראליות פועלות לעתים קרובות גם מול גורמים בינלאומיים שונים כדי להוציא לפועל עסקאות גדולות. למשל, גוף ממשלתי בחו"ל שדורש מסמכים שהם במקור בעברית, בכדי לתת אישור כלשהו למכירת מוצר של החברה הישראלית באותה מדינה. נוטריון יכול לסייע, עם אישור נכונות תרגום המסמכים.

הדבר מתבטא בשני אופנים עיקריים. האחד, הוא מצב שבו מביאים בפני הנוטריון מסמך מתורגם והמתרגם עצמו מצהיר בפניו על עבודת התרגום ועל שליטתו בשפות שבהן מדובר. במקרה זה, הנוטריון מספק אישור נוטריוני להצהרת מתורגמן. החיסרון הגדול בכך, הוא שאין כאן עדות לגבי איכות התרגום עצמו. אפשרות עדיפה מבחינה זו, היא שהנוטריון יבצע בעצמו את עבודת התרגום וזה בעצם תרגום נוטריוני. כמובן, לא כל נוטריון יכול לבצע כל עבודה מסוג זה. תרגום הוא תחום מקצועי בפני עצמו. דרושה כאן שליטה ברמת שפת אם בשתי השפות. כמו כן, כאשר מדובר בחברות הייטק, הטקסט עשוי לכלול מושגים טכניים שונים ומורכבים וחיוני שהמתרגם, יהיה אשר יהיה, יבין היטב במה מדובר.

ייפוי כוח

ייפוי כוח נוטריוני הוא אישור ייפוי כוח, שעבר אימות בידי נוטריון. כלומר, שני הצדדים לייפוי הכוח – זה שנותן את ייפוי הכוח וזה שמקבל אותו, צריכים להגיע אל הנוטריון ולהזדהות בפניו. הדבר עשוי להידרש, למשל אם מעוניינים לתת לאדם מסוים באופן זמני סמכות לייצג את החברה במדינה אחרת, בעניינים רשמיים מסוימים.

מטרות נוספות

שירותי נוטריון לעסקים עשויים להידרש במצבים נוספים, דוגמת אימות חתימות או אישור תצהירים והצהרות. עוד דוגמה מיוחדת, מספק אישור נכונות רשימת מצאי / מלאי. מדובר באישור שחברת ביטוח עשויה לדרוש, במקרה של נזק אפשרי לסחורה בעסק, אשר נעשה עבורו ביטוח.

חשיבות האמינות

לבסוף (ואם תרצו – לפני הכול) חברות הייטק צריכות לשכור את שירותיו של נוטריון איכותי ומנוסה, לשם האמינות (שלכם בפני לקוחותיכם).

לסיכום

כאשר נדרשים שירותי נוטריון, לרוב לא מדובר על אפשרות אופציונאלית אלא על הכרח. כך שכדאי ומומלץ לכל חברת הייטק, להיות ערוכים מראש עם נוטריון איכותי שאיתו תעבדו קבוע. חפשו נוטריון שמתמחה בעבודה עם חברות הייטק ושולט בשפות שרלוונטיות עבורכם מבחינת תרגום מסמכים ובמונחים שנפוצים במסמכים שלכם. רצוי שהוא גם יציע אפשרויות מתן שרות שמתאימות לכם, כולל ללא הגעה פיזית למשרד (כמובן, הכול בתלות בשירות שבו מדובר).