נשות הייטק

אחת הסוגיות שמטרידות יותר מכל נשים שעוסקות בתחום ההייטק היא איך לשלב בין העבודה התובענית לבין ניהול חיי משפחה. אם גם את מתחבטת בסוגיה הזו, במדריך זה נציג לך את מיטב הטיפים לטובת ניהול חיי משפחה – לצד חיי קריירה משגשגים.

איזון בין קריירה בהייטק לבין חיי משפחה: גם את יכולה!

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד מספר הנשים שמשתלבות בתחומי ההייטק נמצא בעלייה מתמדת. הסיבות לכך רבות אולם ניתן בהחלט לומר כי  חלק מההשתלבות של נשים נובע מכך כי ביחס לגברים, נשים נשארות זמן רב יותר בעבודה ובהתאם לכך עולות בסולם הדרגות – החל מתפקידים זוטרים ועד תפקידי הנהלה בכירים. עם זאת, ככל שעולים בסולם הדרגות כך הקושי מתגבר, בייחוד כאשר באותו זמן צריך לשמור על האיזון העדין של חיי המשפחה ובניית התא המשפחתי. כאישה שרוצה גם להצליח בעבודה וגם בבית, ניצבים בפנייך לא מעט אתגרים. החדשות הטובות הן שכיום ניתן לקבל שפע של מידע ברשת לגבי גידול ילדים והתמודדות עם אתגרים שנלווים לכל הורה. כך לדוגמה, תוכלו למצוא באתר https://gadalta.org.il/ מידע רב שמאפשר לצבור ידע וכלים, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר ליצירה של בסיס איתן שבמסגרתו ניתן יהיה לפעול תחת תנאים לא פשוטים. נוסף לכך, ניתן לנקוט במספר פעולות נוספות:

יצירת סביבה תומכת

זו לא בושה לבקש עזרה. כאימא שרוצה להצליח גם בעבודה וגם בחיי המשפחה, רצוי מאוד ליצור סביבך מעגל של סביבה תומכת בדמות בני משפחה, חברים ואפילו עמיתים לעבודה שבאמצעותם ניתן לקבל סיוע בעבור שמירה על הילדים, פעילויות משותפות ועוד. סביבה תומכת מהווה דרך מצוינת לשלב בין חיי עבודה לבין חיי משפחה, באופן שבו ניתן ליצור איזון הכרחי, במיוחד כאשר מדובר בתקופה לחוצה בעבודה.

קביעת עוגנים

בתוך הלו"ז שלך מומלץ להכניס עוגנים משפחתיים הכוללים בין היתר ארוחת ערב משותפת או אפילו שיחת טלפון יומית לילדים. גם אם לוחות הזמנים שלך עמוסים וצפופים תוכלי בהחלט למצוא את הזמן לטובת יצירת זמן איכות עם הילדים דרך יצירת עוגנים קבועים או זמניים.

גמישות

בשנים האחרונות החלו חברות הייטק רבות להגמיש את התנאים כלפי העובדים, מתוך הבנה כי היכולת לבצע את האיזון בין חיי העבודה למשפחה פוחת. בשל כך, חלק מהארגונים מציעים להורים לצאת יום אחד בשבוע מוקדם יותר או לנהל את הלו"ז בצורה גמישה, כמו עבודה מהבית. אל תחששי לפנות למנהלים שלך ולבחון אפשרות להגמיש את הלו"ז – בין אם מדובר בעבודה פעם או פעמיים בשבוע מהבית או בין אם מדובר ביציאה מוקדמת בכדי לאסוף את הילדים מהמסגרות. ככל שתהיי בשקיפות מלאה עם מקום העובדה, כך תוכלי לנצל את הגמישות שמזוהה מאוד עם התחום לטובת יצירת איזון הכרחי.

נוכחות

חשוב לבצע הפרדה בין החיים בעבודה לבין החיים בעבודה. הקציבי לעצמך זמן מסוים שבו את מתפנה לחלוטין מענייניי העבודה כמו מענה על וואטסאפ או מייל ומתמקדת במשפחה, בבן הזוג ובילדים. במקרה הזה האיכות עדיפה על הכמות, ועל כן הקפידי לקבוע לעצמך את הזמנים בהם את מבצעת את ההפרדה המוחלטת, כחלק מנוכחות וריכוז בעבודה אבל בעיקר עם המשפחה.

ייעוץ מקצועי

האתגרים עם גידול ילדים יכולים לא פעם להפוך לקושי אמיתי שמשפיע גם על איכות העבודה. במידת הצורך, העזרי באתר כמו איך גדלת כמו גם באנשי מקצוע דרך קופת החולים שיכולים לסייע לך להפחית את המתח והחרדה כמו גם לקבל כלים מצוינים שבמסגרתם תוכלי לפעול, בכדי להוביל ליצירת איזון.

לסיכום, היכולת לשלב בין עבודה דורשנית לחיי משפחה היא מורכבת – אבל אפשרית, במידה ושומרים על עקביות, יוצרים סביבה תומכת כמו גם מתגמשים.