מתכננים יום גיבוש לעובדים? ובכן, הגעתם בדיוק למקום הנכון. במדריך זה נציג פעילויות חוויתיות שיאפשרו לכם לספק לעובדים יום גיבוש מהנה ובלתי נשכח שיגרוף מחמאות מקיר לקיר. מוכנים? בואו נתחיל!

יום גיבוש לעובדים: כך תוכלו להפיק אירוע משמעותי ובלתי נשכח

יום גיבוש מהווה את אחד מהפרמטרים החשובים ביותר לפרודוקטיביות של העובדים, וזאת בשל העובדה כי מחקרים מצאו כי ככל שהעובדים מרגישים תחושת שייכות ומחויבות לעבודה – כך רמת הפרודוקטיביות עולה ובהתאם לכך גם מרקם היחסים בתוך הארגון משתפר. כאשר מדובר בעובדי הייטק שעובדים שעות רבות, מדובר בנדבך שיכול לסייע להם לצאת קצת מהשגרה העמוסה של המשרד, להשתחרר ולהכיר לעומק את העמיתים לעבודה. בכדי שתוכלו לתכנן יום גיבוש חוויתי ובלתי נשכח, עשינו את העבודה בשבילכם ומצאנו את מיטב הפעילויות, מתוך מטרה שתוכלו להפיק יום גיבוש חוויתי ובלתי נשכח.

סדנה לשחרור לחצים

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד יותר ויותר ארגונים בוחרים לספק לעובדים מענה נפשי שנועד לשחרר אותם מהלחץ בו הם שרויים במסגרת העבודה וגם בחייהם האישיים. סדנה לשחרור לחצים מהווה פתרון אידיאלי לצורך תרפיה והפחתה ברמת הלחץ. פעילות זו מתאימה מאוד בעבור עובדים בתחום ההייטק שמדווחים לא פעם על לחץ שמשפיע מאוד על יכולת העבודה והתפקוד שלהם. סדנה לשחרור לחצים כוללת בין היתר תרפיה באמצעות מוזיקה, שיחות קבוצתיות עם מטפל וכן תרגילים שמתבצעים בצוותא מתוך מטרה להפחית את הלחץ ובהתאם לכך קבלת כלים להפגת לחצים. בכדי לשדרג את הסדנה, רצוי להזמין מגש של סושי פירות כמו גם כיבוד קל, כך שתוכלו לפנק את העובדים במסגרת הסדנה ויום הגיבוש.

 

יום גיבוש לעובדי הייטק: פעילויות חווייתיות שהעובדים לא ישכחו

חדר בריחה

ברחבי הארץ קיימים מעל ל 600 חדרי בריחה בנושאים שונים שיכולים לספק לעובדים שלכם את היכולת להשתחרר קצת ולהפעיל את הדמיון שלהם לטובת פתירת חידות, החל מתעלומת רצח ועד חפש את המטמון. מאחר ומדובר בחדרי בריחה אליהם נכנסים במתכונת קבוצתית, ניתן לנצל את היום לטובת גיבוש בין עובדים כמו גם יצירה של חוויה משותפת ומהנה במיוחד המתבצעת בתוך החדר ומחוצה לו.

התנדבות בעמותה

התנדבות למשך יום אחד בעמותה יכולה לחולל שינוי עצום אצל העובדים ואף להעניק להם אפשרות לקבלת חוויה עוצמתית במיוחד של מתן לאחר. אריזה של משלוחי מזון או התנדבות עם קשישים תגרום לעובדים שלהם להישאר עם טעם של טוב בעקבות מתן עזרה לאחר, ותחושה של משמעות שהיא חשובה מאוד לא רק בעבור יום הגיבוש אלא בעבור תחושת הערך העצמי לצד חיזוק הקשרים האישיים בין העובדים.

ספורט אתגרי

בעבור עובדים צעירים שרק רוצים להוציא אנרגיה לאחר שהם יושבים שעות רבות מול המחשב, פעילות אתגרית היא בהחלט פעילות שיכולה להוציא אותם מהשגרה השוחקת ואף לשפר את עבודת הצוות, בעקבות שיתוף פעולה המתבצע במסגרת ביקור במקום שמתמחה בספורט אתגרי הכולל בין היתר קיר טיפוס, אומגה, סולם חבלים ועוד. בזכות הפעילות הזו עובדי הייטק יכולים לשחרר לחצים, להתחבר האחד לשני וכמובן לעשות כיף במסגרת ביצוע הפעילויות.

סיור קולינארי

סיור קולינארי הכולל ביקור בשווקים מקומיים כמו גם מסעדות מאפשר לכם לספק לעובדים אפשרות ליהנות מהריחות וממטעמים מהתוצרת המקומית כאן בישראל או אפילו בחו"ל. ישנם מדריכים מקומיים שישמחו להדריך את העובדים שלכם ולחשוף אותם למטעמים מיוחדים, כאשר ניתן לשלב את הסיור עם סדנת שף מקצועית. במסגרת הסדנה מתחלקים העובדים לקבוצות, ומכינים יחדיו את המנה אותה הכין השף, ובהתאם לכך ליצור חוויה אינטימית ומגבשת.

לסיכום, שבירת השגרה המתבצעת באמצעות יום גיבוש יכולה למנוע את שחיקת העובדים כמו גם לגרום לתחושה של אחדות וגיבוש. הקפידו לתכנן מראש את מסגרת התקציב ואת הקונספט של יום הגיבוש, כאשר ניתן בהחלט לשתף את העובדים בתהליך ולהעניק להם אפשרות לבחור את הפעילות המועדפת עליהם מבין מספר אפשרויות – כפי שהצגנו לכם כאן במדריך. בסיום יום הגיבוש, מומלץ לשאול את העובדים כיצד הרגישו ומה ניתן היה לשפר, לטובת יצירת מערך של ימי כיף באופן סדיר ותוך שימת דגש על מתן ערך מוסף המתבצע בתוך ומחוץ לכותלי המשרד.