אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה, הוא בין הסיכונים היותר משמעותיים שעומדים בפנינו, כאשר אנו חלק משוק העבודה. מה זה אומר עבור הייטקיסטים?

מה פירוש אובדן כושר עבודה?

אובדן כושר עבודה, הוא המונח המקובל למצב שבו נכות ברמה מסוימת, פוגעת בכושר לעבוד. מעבר לכך, הדברים "מסתבכים" מעט יותר, בהיבטים שונים. ישנו היבט הוכחת הקשר בין הנכות לפגיעה ביכולת לעבוד (ראו למשל מידע בנושא חוות דעת רפואית באתר lawtip שמרחיב על כך). ישנה גם השאלה החשובה, מה היא העבודה שנפגעה היכולת לבצע אותה, עקב הנכות? ומה הקשר בין הפגיעה הזו לבין תחום עיסוקו של הנפגע? לאילו זכויות או פיצויים הוא זכאי בעקבות המצב החדש?

הפיצוי שמגיע

הפיצוי שעשוי להגיע בעקבות אובדן כושר עבודה תלוי בגורמים רבים. בהתאם לביטוחים שיש לכם לנושא זה (בביטוח לאומי, במסגרת הפנסיה ולעתים גם בביטוחים פרטיים), ייתכן שבפוליסה מצוין סכום פיצוי ספציפי. ייתכן גם שאתם אמורים לקבל פיצוי, אשר גובהו תלוי בגובה ההכנסה בחודשים שלפני התרחשות המקרה שהביא לנכות. סדר גודל אופייני, הוא 75% מההכנסה הממוצעת. כך שאם מדובר בפגיעה ביכולת לעבוד, אצל עובד הייטק במשרה מכניסה מאוד גם הפיצוי עשוי להיות בהתאם. בכל מקרה, שימו לב לחפיפות בין ביטוחי אובדן כושר עבודה שונים ולחפיפות בין תנאים שונים לקבלת הפיצוי.

הגדרת השלכות הפגיעה

משמעותי מאוד, היבט היקף הפגיעה ביכולת לעבוד והוא כשלעצמו נושא מורכב. האם הנפגע לא יכול כעת לעבוד בכל עבודה שהיא, מכל סוג? האם נפגעה יכולתו לעבוד רק בעבודות שהתאימו לו לפני כן (למשל, בתחום השכלתו כמהנדס תוכנה)? האם נפגע ספציפית בתחום המקצועי שבו הוא עבד בפועל לפני כן (נאמר, ראש צוות פיתוח, שמחויב לעבוד מהמשרדים ולא מהבית, X שעות בכל יום)? בכל אחד מהמקרים, ההשלכות ליכולת להתפרנס בעתיד ("כושר העבודה") שונות. הגדרת השלכות הפגיעה בצורה מדויקת כזו, חיונית לגבי קבלת פיצוי וקביעת גובהו, בין השאר מאחר שיש לכך התייחסות מפורשת בפוליסות. הן מבטחות אובדן כושר עבודה מסוגים שונים או עבור פעילות ספציפית ומדובר במונחים כמו ביטוח עיסוקי לעומת ביטוח מקצועי. אלה בדיוק "האותיות הקטנות" המפורסמות, אשר עושות הבדל גדול בשעת צרה ושלכן חשוב להתעמק בהן מראש.

כיצד פועלים

בעקבות התרחשות המקרה שגרם לנכות (שאת גובהה תקבע וועדה), חייבים לעדכן את חברת הביטוח. חשוב מאוד שהעדכון יבוצע באופן שתוכלו להוכיח (מכתב רשום למשל או שיחה מוקלטת). יש להגיש לחברת הביטוח בקשה לקבלת הפיצויים (מכונה "תביעה", אבל מבוצע בפועל מול חברת הביטוח עצמה). את הבקשה חשוב כמובן להגיש לפי כל הכללים של חברת הביטוח – בטופס המתאים, עם כל הטפסים שאמורים לצרף וכדומה. גם כאן – חשוב שכול מהלך העניינים יהיה מתועד גם אצלכם. הוכחת הפגיעה בכושר העבודה דורשת חוות דעת של מומחה – לא מספיק רופא משפחה. חלק ניכר מהפניות האלה לחברות הביטוח נדחות. במצב כזה, השלב הבא הוא התייעצות עם עו"ד שמתמחה בתחום זה. אם בעקבות ההתייעצות מחליטים לתבוע בבית משפט, ייתכן שהגשת התביעה כבר תוביל לנכונות של חברת הביטוח לפשרה או למתן פיצוי הולם. בכל מקרה, חשוב לא להתעכב עם הגשת תביעה משפטית כזו. ראשית, יש תקופת התיישנות בת שלוש שנים. שנית, ככל שעובר הזמן, הדברים פחות טריים בזיכרון, כך שכדאי לטפל בעניינים בהקדם. במידה והגשת התביעה לא תקדם את העניינים במהירות, ייתכן שתעמדו בפני מאבק משפטי ממושך ולא פשוט.

לסיכום

אובדן כושר עבודה הוא מצב לא סימפטי לאף אחד, אבל דווקא בהייטק הוא עשוי להיות קל יותר. זאת, בזכות היכולת לעבוד מהבית פעמים רבות וגם שכר גבוה, שעשוי להוביל לפיצויים גבוהים.