מקרן לטלפון הנייד

אם יש תחום שהתפתח בשנים האחרונות באופן ניכר, הוא תחום הDIY. וכיום, רבים מבקשים ליצור בעצמם אלמנטים שונים, כמו גם גאדג'טים ומוצרים ייחודיים, החל ממעמדים לטלפון הנייד ועד לחצובות מדליקות. אחד המוצרים המבוקשים בקרב ילדים ומבוגרים הוא המקרן, ובמקום לרכוש אחד – תוכלו להכין אותו בעצמכם, ולהקרין על גבי קירות או משטחים סרטונים ותמונות. נשמע מעניין? להלן הדרכה להכנת מקרן עם ילדים:

מה צריך כדי להכין מקרן לטלפון הנייד?

איך מכינים?

ראשית נציין שאת הפעילות יש לבצע בהשגחת מבוגר, ובייחוד אם אתם מתכננים להשתמש בדבק חם בעל חיבור לחשמל.

תחילה, יש למדוד את גודל הקופסה, ולמצוא את החלק המרכזי ביותר שלה, כשיש לעשות זאת באמצעות הסרגל. מצאתם את האמצע? נהדר! כעת, הניחו את זכוכית המגדלת בדיוק במרכז ושרטטו את קווי המתאר שלה באמצעות העיפרון.

בשלב זה תוכלו לחתוך את הקופסה בהתאם לסימון שסימנתם, ולהכניס לתוך החיתוך את זכוכית המגדלת. עד מנת לקבע את הזכוכית, יש להיעזר בדבק. כעת, צרו חור נוסף בקופסה, כשתוכלו לעשות זאת במיקום שנוח לכם, משום שהוא ישמש אתכם להעברת כבל הטעינה של הטלפון הנייד.

לסיום, קחו את המעמד שהכנתם (או רכשתם) עבור הסמארטפון, והצמידו אותו לחלק הפנימי של הקופסה באמצעות דבק. המקרן שלכם מוכן!

טיפ: אם אתם רוצים לצבוע את הקופסה לגוון אחיד, כדאי לעשות זאת לאחר החיתוך הראשוני, ולפני הדבקת זכוכית המגדלת. כמו כן, בהחלט ניתן לקשט את המקרן בתום ההכנה.

טיפים חשובים

על מנת שהמקרן שבניתם יציג את התמונות והסרטונים באופן האופטימלי, חשוב להפוך את המסך באמצעות שינוי ההגדרות (תצוגת מסך). באייפון ניתן לעשות זאת באמצעות ההגדרות של המכשיר, ואילו באנדרואיד תיאלצו להוריד אפליקציה ייעודית שתסייע לכם בכך.

 

כעת, לאחר שיצרתם בעצמכם מקרן לטלפון הנייד, תוכלו להשתמש בו במפגשים משפחתיים או בילויים עם חברים, ולצפות יחדיו בסרטונים, תמונות וקבצי אנימציה שונים.