מהיום הראשון בו העסק שלכם יצא לדרכו, אתם דואגים לכל פרט קטן הקשור בו. החל מחלוקת המשימות דרך העובדים, דרך יצירת קשרים חדשים עם לקוחות פוטנציאליים ועבודה מול ספקים שונים ועד לעיצוב הפרטים הקטנים ביותר בחלל המשרד דרכו העסק מנוהל. לצד כל אלו, יש סיכוי לא רע שגם אתם כמו בעלי עסקים אחרים, עדיין לא הספקתם לדאוג לאחד הדברים החשובים ביותר והוא התקנת המזוזות במשרד במשקופי הדלתות הרלוונטיות. לא יודעים בדיוק איך עושים את זה, איזה מזוזה לבחור, איך להתקין אותה ואיך לוודא כי היא כשרה ותקינה מבחינה הלכתית? הנה כל המידע שאתם בעלי העסקים צריכים בנושא.

איזו מזוזה לקנות?

ובכן, זאת השאלה הרווחת ביותר כשמדברים על מזוזות לבתי עסק, שכן הרבה פעמים יש רצון מצד אחד לרכוש מזוזה יפה ומהודרת שתשתלב עם המראה הכללי של המשרד, ומצד שני יש רצון אמיתי ומוצדק לחסוך ולא להיכנס להוצאות מיותרות. כמובן שכל אחד צריך לעשות את השיקולים שלו בעניין הזה, אבל כן נאמר שכדאי לבחור מזוזות שתאהבו באמת ושיתאימו למראה הכללי של המשרד, כשצריך לזכור כל הזמן שמדובר לרוב בדבר מה שקונים פעם אחת ואין צורך להחליף, כך שמדובר בהשקעה חד פעמית משתלמת. אם אתם רוצים לראות עיצובים שונים במחירים נוחים למדי, שווה להתרשם מהמגוון הרחב באתר, ממנו תוכלו להזמין גם מזוזות אונליין שיגיעו עד לעסק וכך לחסוך הרבה מאד זמן יקר ומאמץ.

מזוזה לעסקים: כל המידע לבעל העסק העסוק

בדיקת הקלף – השלב החשוב ביותר

חשוב לזכור תמיד שהחלק החיצוני של המזוזה הנקרא בית המזוזה, הוא למעשה החלק הפחות חשוב כביכול של המזוזה והעיצוב הוא למעשה בחירה של כל אדם. לעומת זאת, הקלף שנמצא בתוך בית המזוזה הוא החלק המשמעותי וזה שחייבים לבדוק לעומק מבחינה הלכתית. איך עושים זאת? ובכן, אפשרות אחת היא לגשת עם המזוזה לסופר סת"ם שיבצע את הבדיקה עבורכם ויוודא כי המזוזה כשרה ויוכל לעשות תיקונים במידה והיא לא, וכך גם ניתן לגשת לשליחים של בית חב"ד. אפשרות נוספת היא לרכוש את המזוזה ממקום מוכר, שם אתם יכולים לדעת מראש שהמזוזה עברה בדיקה ונמצא כשרה ותקינה לחלוטין.

האם חובה לבדוק זאת? ובכן, האמת היא שלא כל אחד מקפיד לבדוק לעומק את הקלף ומן הסתם אין מישהו שעושה מבדקי פתע, אבל גם אם אתם מחשיבים עצמכם חילונים לגמרי והדבר הזה לא חשוב לכם, זכרו כי אנשים שונים מגיעים לעסק שלכם, בין אם אלו עובדים שלכם, ספקים או לקוחות, ויכול מאד להיות שעבור חלקם זה דווקא כן חשוב, אז שווה לעשות זאת עבורם.

מי יכול להתקין את המזוזה?

מבחינת ההלכה, את המזוזה יכולים להתקין גם נשים וגם גברים יהודים שעברו את גיל המצוות. הברכה והתהליך הם פשוטים לחלוטין, כך שכל אחד יכול לעשות זאת ובוודאי אחד העובדים במשרד ישמח לעשות זאת. עם זאת, אם מדובר על עסק חדש וחניכה של מקום עבודה בתחילת דרכו, שווה בהחלט להפוך את התקנת המזוזה לאירוע חגיגי ומרגש, לאסוף את העובדים יחד לטקס ספונטני ומרגש ואולי אפילו להביא קצת כיבוד ושתייה כדי לציין את המאורע, כחלק מתהליך עיצוב המשרד החדש.

נכון – לא מדובר על חלק טכני של אבזור העסק, אבל חשוב לזכור שהמזוזה היא חלק מהתרבות היהודית, וגם אם אתם לא מאמינים בסגולות שלה על שמירה על העסק, כדאי לדאוג לה מבעוד מועד, וכפי שאתם רואים בהחלט לא מדובר בעניין מסובך!