מנוע לשער חשמלי

אחד מאמצעי ההגנה הכי חשובים בבית הוא השער החשמלי. חשוב שהוא יתפקד כשורה וללא תקלות בכל ימות השנה, בכל מזג אוויר ובכל עומסי העבודה. רבים רואים את השער החשמלי כמקשה אחת, ולא כך היא. השער החשמלי מורכב מהתשתית בבית – המסילות, היציקות והחיבורים שלו. כמו כן הוא בנוי מהמערכת המכנית עצמה שמורכבת מהשער ומנגנון הפתיחה והסגירה. לבסוף, מגיע הרכיב אשר מניע את השער והוא המנוע. מכיוון שניתן להתאים מנועים שונים לשערים שונים, ראוי יהיה לתת למנוע עצמו מחשבה נפרדת ולבחור אותו נכון. ריכזנו לכם כאן את המידע בעניין.

מבחר מנועים לשערים חשמליים

בכדי לבצע בחירה נכונה, יש לבדוק את השער לפי קריטריונים שונים ולהתאים לו מנוע. הקריטריון הראשון במעלה הוא לבחור נכון את הספק. זה יבטיח לכם שקט נפשי בידיעה שההתאמה שלו נכונה, שההתקנה בוצעה על ידי טכנאים מוסמכים ושיש לכם אחריות. רכישת מנוע מאתר סומפי עונה על כל הדרישות הללו ואף מעבר לכך. תמצאו שם לא רק מנועים, אלא גם מבחר שערים ואביזרים שונים כמו גם ידע מקצועי עצום ושירות טכנאות עד הבית.

לאחר שבחרתם ספק ומתקין אמין, בדקו שהמנוע עונה על הקריטריונים הבאים:

סוגי המנועים

קיימים כמובן סוגי מנועים שונים שנחלקים לפי הקטגוריות הללו:

מנועים חשמליים

אלו מנועים בהם הכוח החשמלי מניע ישירות את הגיר המחובר לשער עצמו. היתרון הוא בפשטות יחסית של המערכת כמו גם במחיר נמוך. זו שיטה שיכולה להתאים לשערים קטנים כמו שערי זרועת הרמה.

מנועי זרם נמוך

כאן מדובר על מנועים שעובדים על 24 וולט. זה מאפשר לנו כמה יתרונות בולטים. ראשית, המנועים הללו בטוחים יותר מפני התחשמלות. היתרון הבולט שלהם הוא ביכולת לשלב אותם עם מצבר וכך להפעיל אותם גם בשעה שנתקלים בהפסקת חשמל. המנועים הללו יתאימו לעבודה בבתים פרטיים או בכל מבנה הנמצא באזור המועד להפסקות חשמל בגלל שיטפונות או תשתית רעועה. הם ימנעו מצב שאנחנו נתקעים בתוך או מחוץ לנכס ונאלצים לקרוא לטכנאי או להפעיל אותם באופן מכאני.

מנועים הידרו אלקטריים

אלו מנועים בהם המנוע החשמלי מפעלי מערכת הידראולית והיא זו אשר מחוברת באופן מכני לשער. זה קצת דומה למה שקורה בבלמים של רכב מודרני ומאותה סיבה ממש. למערכת הידראולית יש יתרון כוח וגם של אחידות התנועה. עליות וירידות במתח ובכוח במנוע נבלעות ולא מגיעות לשער עצמו. אילו מנועים המתאימים לשערים גדולים שדורשים הרבה כוח.

 

לסיכום, בעת בחירת שער חשמלי, נמליץ לכם להקדיש זמן ומחשבה גם למנוע שלו והתאמתו אליו.