עיצוב משרד ליזמים

יזמים כיום נדרשים לתפקד בעולם דינמי שמחייב אותם לקבל הרבה החלטות בתחומים שונים מאד זה מזה. לצד ניהול המוצר או השירות אותו הם מציעים, עליהם לעסוק גם בפעילויות כגון גיוס כספים, השתתפות בכנסים ותערוכות וכן חיפוש מתמיד אחר כוח אדם איכותי שייקח את העסק שלהם לשלב הבא. כוח אדם שכזה מצריך מחשבה מעמיקה ויסודית לגבי התנאים שניתנים לו: שכר גבוה, אופציות, רכב צמוד ועוד. משרד מודרני ותנאי עבודה מהשורה הראשונה מהווים נדבך מרכזי בכל זה. משרד מודרני הוא תנאי בסיסי להעסקה של צוות מיומן של בעלי ובעלות מקצוע שיש להם הרבה אפשרויות בחירה בשוק העבודה. משרד טוב יהיה גם כזה שיאפשר עבודה יעילה כמו גם פגישות של גורמים שונים בהם משקיעים, יועצים ואורחים שונים בחברה.

המשיכו לקרוא בכדי לעשות לעצמכם סדר באשר לקווי היסוד של עיצוב משרד שעונה על כל הדרישות הללו.

עמדות עבודה

עיקר העבודה נעשה בעמדות העובדים ולכן עליהן להיות מותאמות ומושקעות לפי צרכים שונים. ארגונומיה היא אחד מהקריטריונים הכי חשובים ומשפיעים על הפרודוקטיביות. צריך להצטייד בציוד משרדי שיהיה ארגונומי, כלומר יתאים למבנה הגוף וצורת העבודה לאורך זמן רב. מעבר לכך, על העמדות להיות נעימות למראה ולשלב באופן נכון בין תחום עבודה פרטי לכללי. כל עובד צריך מספיק מרחב בכדי להרגיש נוח עם הפרטים האישיים שלו. מצד שני, על המרחב בכללותו לשדר סדר והרגשה של עבודה.

דגש נוסף רצוי לשים על אקוסטיקה טובה. זאת נוצרת כאשר קיימות מחיצות אשר מתוכננות לספוג רעשים באופן אופטימלי בעיקר בגובה הראש של העובדים. זהו נושא מאד חשוב במקומות עבודה בהם מתקיימות למשל שיחות טלפון מרובות של העובדים עם ספקים או לקוחות.

חללים ציבוריים

אלו הם החללים בהם ניתן סתם לשבת ולנוח, לפגוש אנשים בצורה בלתי פורמלית, לשתות קפה או אפילו לשחק פינג פונג או להתעמל. לחללים הללו יש חשיבות ביצירת מרחב קליל ומהנה שיכול לתמוך בעובדים כאשר הם צריכים לצאת להפסקה ולרענן את המצברים. זה המקום בו תוכלו להיות מאד יצירתיים הן מבחינת סוג הריהוט והן מבחינת עיצוב החלל עצמו. ישנם מקומות עבודה המציעים ערסלים, פופים, נדנדות או אפילו מגלשות. כל זאת בשביל ליצור מקום עבודה שירגיש קצת פחות מאיים ומלחיץ ובכדי להקל על שעות העבודה המרובות במשרד.

חדרי פגישות

במקומות עבודה מודרניים מתקיימות כל מיני פגישות בפורומים שונים: בין אנשי מכירות ללקוחות; פגישות צוות; פגישות עם משקיעים ועוד. חדרי הפגישות צריכים להיות מעוצבים בכדי לאפשר את אותן פגישות שונות. מעבר לשולחן הפגישות הסטנדרטי, יש לאפשר גם מקום לפגישות של אחד על אחד בצורה יותר אינטימית. במקומות אחרים נדרשים אמצעי תצוגה מתקדמים כמו גם מסכים המאפשרים פגישות וירטואליות עם משתתפים במדינות אחרות למשל. חדרי פגישות יאפשרו גם סוגים שונים של פגישות: גלויות יותר או פחות ליתר העובדים. לכן על חדרים אלו להיות ורסטיליים כאשר ניתן מצד אחד ליצור שקיפות ומצד שני לסגור אותם כאשר הדבר נדרש.

 

לסיכום, משרד בחברה מודרנית הוא אחת ההשקעות הקטנות יחסית לעלות כוח העבודה היקר. זו בדיוק הסיבה שכל השקעה בו יכולה להביא לגידול בפריון העבודה של החברה ולכן מאד להצדיק את עצמה. משרד מרשים הוא הרושם הראשוני שאתם כיזמים עושים על לקוחות או עובדים שמגיעים לראיון אצלכם. אומרים ש'אין הזדמנות שניה לעשות רושם ראשוני'. איזה רושם ראשוני עושה המשרד שלכם?