מקרן לטלפון הנייד

אחת המגבלות הבולטות של סמארטפונים, היא שיש להם צג קטן יחסית. מקרן עשוי לפתור זאת. למעשה, הוא עשוי להציג תמונה גדולה יותר, מזו שמציג צג סטנדרטי למחשב שולחני. במה מדובר בעצם ומה חשוב לקחת בחשבון בעת הקנייה?

הטכנולוגיה

יש כמה טכנולוגיות שונות למימוש ההקרנה. כיום בולטים למשל מקרנים מבוססי נורות LED, דבר שמאפשר להם להיות זולים יחסית. מצד שני, המקרנים הזולים האלה, מפיקים לעתים קרובות תוצאות גסות למדי. מעשית, יותר משיש צורך להתעמק בטכנולוגיות עצמן, חשוב לבדוק את השלכותיהן. הכוונה לנתונים קונקרטיים כמו עוצמת הארה, רזולוציה וכדומה. זאת, מאחר שישנם גם מקרני LED, שמספקים תוצרים איכותיים למדי.

היבטים לניידות

מאחר שמדובר על מקרן לסמארטפונים, דגש עיקרי בבחירת מוצר הוא על יכולת ההתניידות איתו. שני ההיבטים הראשיים בהקשר זה הם הגודל והמשקל. המשקל הוא עניין משני, גם מאחר שהוא קל יחסית להשגה וגם מאחר שמוצרים אלה במילא לא כבדים במיוחד.הגודל יותר משמעותי, אבל ככל שהוא קטן, כך עשויות להיות יותר פשרות לגבי איכות המוצר. במידה ולא, זה יתבטא במחיר.

היבטים לאיכות

מבחינת איכות המוצר, שני ההיבטים הבסיסיים שכדאי לקחת בחשבון, הם עוצמת תאורה ורזולוציה. עוצמה חלשה מדי, עשויה שלא לספק תמונה ברורה מספיק. רזולוציה נמוכה, תתבטא באיכות תמונה גרועה. כל זאת, מחריף עוד יותר כאשר מדובר בהקרנת סרטונים, בשונה מתמונות או מצגות.

מה כלול וחשוב?

במקרן לטלפון הנייד עשוי להיות כלול מחשב מובנה (עם מערכת הפעלה כמובן). מחשב כזה, יחסוך לכם את הצורך בשימוש במחשב נייד לשם ההקרנה. סוללה נטענת שכלולה במכשיר, תפתור את עניין התלות במקור מתח חיצוני. חיבור אלחוטי שלו, יחליף את הצורך בחיבור חוטי ויקל על העברת קבצים.

על מה מקרינים?

הקרנה על משטחים מזדמנים כמו קירות, היא אפשרות קלה וזולה מאוד כמובן. אלא שהיא לא איכותית. המקרן צריך "להתחרות" באור שבחדר ובמרקם המשטח עליו הוא מוקרן. מסך הקרנה איכותי, מספק מבחינות אלה פתרון אידיאלי וזול.

עוד נקודות שכדאי לזכור

קחו בחשבון, שתחום זה מתפתח באופן מתמיד, הן מבחינת מחירים והן מבחינת הטכנולוגיות. לכן, אם רוצים לרכוש מקרן נייד כזה, כדאי לחפש חדשות עדכניות בנידון וגם לבדוק את מה שמציעים הדגמים החדשים ביותר. תוכלו לבדוק במהירות את מצבו העדכני של התחום, אם תבדקו את המפרט של הדגמים שהם לא רק חדשים, אלא גם היקרים ביותר. בדגמים אלה, נמצאות מרב התכונות המיוחדות. לדוגמה – היכולת להקרין בחוץ, ברמת איכות גבוהה.

לסיכום

את כל הנקודות שציינו, צריך לשקול בקניה אל מול המחיר כמובן. בסך הכול, מדובר במוצרים נוחים מאוד לשימוש, וניתן למצוא אותם באיכות סבירה בהחלט ובמחיר לא יקר ביחס לתועלת.