גיוס עובדים לסטארט אפ

הקמת סטארט אפ כרוכה בלא מעט תהליכי פיתוח, זאת לצד הבירוקרטיה הנלווית להקמת עסק בישראל. בתהליך הקמת המיזם ופיתוחו, אתם עשויים לשנות את המודל העסקי, את מטרת המוצר או אפילו לפלח מחדש את השוק, ולו כדי ליצור את המוצר האידיאלי ביותר, וכמובן – כזה שתצליחו למכור בעתיד.

הבסיס להקמת סטארט אפ מוצלח טמון דווקא בגיוס העובדים, זאת בשל העובדה שהם מהווים חלק בלתי נפרד מהצלחת הפרויקט. איך תגייסו עובדים לסטארט אפ בתחילת דרכו, ובייחוד סטארט אפ ללא מימון גבוה? מאמר בנושא.

תמיד מתחילים בקטן

אל תצפו שעם הרעיון למיזם החדש יבוא גם המשרד הגדול, יצוצו משקיעים חדשים שישמחו להשקיע בפרויקט שלכם או שמפתחים ומתכנתים ידפקו על דלתכם על מנת לעבוד בעבורכם. הפרויקט תמיד מתחיל בקטן, כך שייתכן ובהתחלה תצטרכו לעבוד מהבית, לגייס הון ראשוני או לחפש לא מעט זמן אחר משקיעים ותורמים.

גיוס עובדים: מורכב משחשבתם

גיוס העובדים הראשוני הוא תמיד מאתגר, זאת בשל העובדה שהם אלה שיבנו את הבסיס של המוצר שלכם, ויקבעו את אופיו. בהמשך סביר להניח שתגייסו עובדים נוספים, אבל אם בניתם בסיס טוב, כנראה שגם המשך בניית הפרויקט תהיה טובה.

גיוס עובדים לסטארט אפ

מאיפה מתחילים?

ובכן, בתור התחלה כתבו את תיאורי המשרות שאתם מחפשים, תוך שימת דגש על כל האלמנטים שחשובים לכם. את המשרות הללו תוכלו לפרסם ברשתות החברתיות ואף לפנות לחברות השמה שמתמחות בתחום. פה נעצור להמליץ על חיפוש עובדים מפה לאוזן, כשרצוי לפנות להייטקיסטים שאתם סומכים עליכם, ולבקש המלצות על עובדים מסורים, מקצועיים ואיכותיים.

חשוב לציין שלא מדובר בתהליך פשוט, וכי יש להקדיש את מלוא תשומת הלב על מנת למצוא את העובדים שיסייעו לכם לבנות את הסטארט אפ שלכם, ומי שיסייעו לעצב את אופיו של המוצר ואת הDNA שלו.

ואם אין עדיין מימון?

זה לא סוד שהשכר בתחום ההייטק נחשב לגבוה מאשר בענפים אחרים, ועובדים טובים ידרשו משכורות גבוהות. לכן, אם אתם רק בתחילת הדרך והמימון שלכם אינו גבוה בשלב זה, יכול להיות שההצעה שלכם לא תהיה מספיק מפתה – זכרו שמדובר בתחום מבוקש, ויש לא מעט הצעות עבודה שונות.

מה עושים אם אין מימון? אם לא ניתן להבטיח לעובד תנאים סוציאליים כמו בחברות ההייטק הגדולות? ובכן, תוכלו לשים את הדגש על אלמנטים אחרים, כמו התפתחות מקצועית, כמו הבטחה להיות חלק ממקבלי ההחלטות בארגון ועוד שלל הטבות שאינן קשורות בשכר גבוה, אך בהחלט יכולות להשפיע על עתידו המקצועי של העובד.

העובדים שתגייסו חייבים להרגיש שהם מתפתחים ברמה האישית והמקצועית. אם הם יהיו לויאליים לפרויקט, ויעבדו לא רק בשביל השכר, אלא כי הם גם מאמינים במוצר – הדרך להצלחה תהא קצרה יותר.

בהצלחה!