יותר ויותר הייטקיסטים מבינים כי פיתוח גוף יכול להתבצע לצד קריירה תובענית ועמוסה, וזאת באמצעות תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית המתבצעת בהדרגה. כיצד גם אתם תוכלו להגשים מטרות? על כך – במדריך הבא.

פיתוח גוף בצל קריירה דורשנית: איך מתחילים?

היכולת שלכם להגשים מטרות מבחינת הנראות דרך פיתוח גוף אפשרית לכולם, גם אם אתם עוסקים במקצוע תובעני כמו גם במקצועות ההייטק. למעשה, השלב הראשון בתהליך של פיתוח גוף צריך להתבצע באופן הדרגתי תוך שימת דגש על תרגילים בסיסים שדרכם ניתן לבנות את בסיס הכוח של הגוף שלכם ורק לאחר מכן לתרגילי מעטפת כמו עבודה על שרירים מסוימים. מאחר ואתם אנשים עסוקים שעובדים שעות רבות, רצוי להקדיש ביומן לפחות שעה ביום בעבור האימון שלכם – בשעה שנוחה לכם. אם אתם עובדים בחברה בינלאומית לדוגמה, ניתן בהחלט לתאם את האימון שלכם בשעות הבוקר המוקדמות כך שתגיעו רעננים לעבודה. מאחר והעומס המוטל עליכם במהלך היום הוא רב, ניתן לנצל את המרחב המשרדי ובמידה ואכן יש חדר כושר לטובת אימון צהריים שגם יכניס לכם לא מעט אנרגיה להמשך היום. שימו לב כי בשעות הערב המאוחרות רמת האנרגיה יורדת, ועל כן במידת האפשר שבצו את תמהיל האימונים במהלך היום תוך עלייה הדרגתית ברמת העצימות.

שימוש בתוספי תזונה לטובת פיתוח גוף

המרכיב התזונתי הוא חשוב מאוד בתהליך של פיתוח גוף. מאחר ותהליך של פיתוח גוף נועד לא רק לטובת הגשמת יעדים אלא גם לטובת יצירת אורח חיים בריא בעקבות שהייה ארוכה אל מול המסמכים, רצוי לשלב בתפריט שלכם גם תוספי תזונה מסוימים כמו קריאטין, לטובת העלאת מסת השריר. בכל הקשור לקריאטין, מדובר בתוסף תזונה שנחשב לנמכר ביותר בקרב מפתחי גוף וזאת בשל היכולת להגדיל את מספר החזרות במסגרת של תרגילי כוח, בעקבות צריכה נכונה של התוסף. בנוסף לכך, מחקרים רבים שנערכו בנוגע ליתרונות השימוש בתוסף העלו כי בעקבות צריכה של התוסף ניתן לאגור רמות קריאטין גבוהות שמשפיעות על עליית כוח השריר כמו גם עליית במסת הגוף, בעקבות ריכוז גבוה ברקמות הגוף. זאת ועוד, בעקבות שימוש בתוסף ניתן לשפר את הביצועים הספורטיביים באופן חוקי וללא תופעות לוואי מאחר ומדובר בתוסף שנבדק מחקרית ואושר לשימוש גם ע"י מנהל התרופות האמריקאי ואיגוד הספורט המקצועי של מפתחי הגוף. על מנת שתוכלו לבצע רכישה של תוסף בעל השפעות חיוביות כפי שציינו כאן, רצוי לבחון את דירוג המוצרים המובילים בקטגוריה באתר vita plus – כך שתוכלו ליצור לעצמכם תמהיל תזונתי התומך בתהליך העלאת מסת השריר ופיתוח הגוף, בצורה נכונה ובריאה.

הייטקיסטים בספורט: מפתחים את הגוף לצד הקריירה הדורשנית

תכנון היום לטובת פיתוח גוף

מאחר ואתם עובדים מספר רב של שעות במהלך היום ולעיתים גם בלילה, חשוב מאוד לנהל נכון את הזמן שלכם לתכנן את היום בהתאם ללו"ז למחרת. הכינו את הארוחות שלכם מראש בבית והעדיפו שלא לרכוש בחוץ כמו גם לתכנן את הארוחות כך שהן יתפרסו למשך כל שעות היום, ולא רק כאשר אתם חשים ברעבים. בנוסף לכף, חשוב מאוד להקפיד על מנוחה בין אימונים כך שהגוף יצליח להתאושש. אם אתם נמצאים בזמן תקופה לחוצה מאוד בעבודה, העדיפו להפחית את המשקלים ובהתאם לכך גם להוריד את הרגל מהגז, מתוך מטרה ליצור בסופו של דבר תהליך הדרגתי ובמבוקר המתבצע תוך שימת דגש לא רק על הגעה להישגים מבחינת פיתוח הגוף אלא גם לטובת שמירה על בריאותכם, ויצירה של אורח חיים בריא במסגרת של פיתוח גוף וניהול קריירה תובעני.