בחירת ספקים שאיתם עובדים היא משימה חשובה מאוד. למעשה, זה הוא חלק מתחום עסקי מיוחד שמכונה ניהול ספקים ושיש לו חשיבות רבה מאוד. לאור זאת, ברורה החשיבות של בחירת ספק לאחסון האתר של העסק, נכס שהוא פעמים רבות חשוב ביותר. אם כך, מה חשוב לוודא לפני שבוחרים חברה לאחסון אתרים?

איכות החברה

בחירה טובה של חברת אחסון האתרים שאיתה עובדים, חשובה ביותר. חיוני שהאתר שלכם יאוחסן באופן מקצועי

ואמין. לשם כך, יש לעבוד עם ספק מנוסה ואיכותי ורצוי לבדוק זאת, קודם כל לפי האתר שלו עצמו. בדיקה באתר קמטרה למשל, תמחיש לכם מה חברות כאלה מציעות ותספק מידע נוסף על החברה. כמו כן, חשוב לחפש מידע על החברה באופן חופשי ברשת האינטרנט. כמובן, ככל שיש לכם אפשרות לקבל פידבק ישירות מלקוחות קיימים או לקוחות עבר של הספק, כן ייטב.

מה חשוב לוודא לפני שבוחרים חברה לאחסון אתרים

החבילה

שלב חיוני ומרכזי בבחירת ספק אחסון, הוא איתור והשוואת חבילות שונות שמציעים הספקים בנושא זה. פרטי החבילה צריכים להתאים כמובן למה שאתם מחפשים והם מהווים בסיס קל יחסית, להשוואה בין הספקים השונים. בעזרת הגדרת דרישות הסף המינימאליות שלכם, תוכלו לעשות סינון ראשוני מהיר של החבילות והספקים. בנוסף, רצוי מאוד שיהיו לאותה חברה חבילות נוספות להציע, שיתאימו לכם אם הנסיבות ישתנו. חבל לעבור ספק בעתיד, אם אפשר למצוא ספק שיכסה כבר עכשיו, את מרב האפשרויות.

השרתים

כמובן, השרתים עליהם האתר יתאכסן הם בלב העניין ויש לבחור בחברה שמציעה שרתים שמתאימים לכם. לרוב, מדובר על שרתים מסוג Virtual Private Server. שרתי VPS הם שרתים וירטואליים, שיש להם את היכולת להתאים עצמם לדרישות משאבים משתנות. זה הוא יתרון חשוב מאוד לעסקים, שפירושו יכולת עמידה של האתר, בעומסי עבודה משתנים. שרת אירוח האתר יכול להיות שיתופי או ייעודי עבורכם (dedicated – VDS) ויש גם לכך השלכות מסוימות, על אבטחה ועל ביצועים. לא מדובר בהכרח על אפשרות טובה יותר מול טובה פחות, אלא על יתרונות וחסרונות לכאן ולכאן. מיקום השרתים עשוי להיות נקודה נוספת שחשובה לכם. לרוב, מעוניינים בשרתים אשר ממוקמים קרוב ככל הניתן ללקוחות שישתמשו באתר. יש לכך השפעה על מהירות האתר ולמהירות השפעה על קידומו במנועי החיפוש.

ערכים מוספים שהספק מציע

מעבר לחבילות אירוח האתרים ולשרתים, הספק עשוי להציע עוד שירותים משלימים, שאולי יעניינו אתכם. אלה עשויים להיות למשל שירותי גיבוי, DRP או אבטחה. צריכת כל השירותים מספק אחד, ללא ספק מקלה. כמו כן, האינטגרציה בין שירותים אלה לבין האתר מן הסתם טובה ולא תצטרכו לדאוג לגביה.

לסיכום

כדאי לגשת לבחירת חברה לאחסון אתרים בצורה שיטתית וזהירה. זו היא החלטה חד פעמית, שאם תבצעו אותה היטב, האתר שלכם יהיה בידיים טובות.  אם תבחרו בחברה אמינה ומקצועית, תתמודדו היטב עם האתגרים הטכנולוגיים שיעמדו בפניכם ותוציאו את המיטב מהמצב.